Personal

Peter Gunnarsson
Ägare/ Föreståndare

Utbildning:
Grundskollärare, Funktionell familjeterapi ( FFT ), Kriminalitetsprogrammet Ett nytt vägval , Socialförvaltingsrätt, Juridiken inom HVB-hem, Neuropsykiatriska sjukdomar, Barn med koncentrationssvårigheter. Krishantering.

Fritidsintressen:
Fiske o båtliv, hundar och golf.

Kontakt:
070-347 72 71
peter.gunnarsson@vittrasel.se

Lisa Sedin
Behandlingsansvarig & 
Placeringsansvarig


Utbildning:
Behandlingspedagog, MI, CRA, ACRA, ÅP, HAP, ACT, ADDIS, Kriminalitetsprogrammet Ett nytt vägval.
Under utbildning till beroendeterapeut .


Fritidsintressen:
På fritiden gillar jag att vara ute och leka med barnen också tävlar jag i folkrace på sommaren.

Kontakt:
076-147 40 62
lisa.sedin@vittrasel.se

Denise Häggblom
Behandlare

Utbildning:
Diplomerad KBT & ACT-coach,
Undersköterska, stödpedagog, handledning, MI, RePulse.
Under utbildning till behandlingspedagog.


Fritidsintressen
Skog, natur, fiske, skoter, vandring, musik
samt min lilla hund Sture.

Kontakt:
denise.haggblom@vittrasel.se

Niklas Markie
Behandlare

Utbildning:
Behandlingsassistent, äventyrspedagogik, Kriminalitetsprogrammet,
Ett nytt vägval, MI.


Fritidsintressen:
Påtar på i trädgården, laga mat, skog & natur.

Kontakt:
niklas.markie@vittrasel.se

Christoffer Silfversten
Behandlare

Utbildning:
Behandlingsassistent, MI, Kriminalitet som livsstil, ASI.
Under utbildning till beroendeterapeut.


Fritidsintressen:
Köra och lära ut motocross, skoter, träning, bilar och trivs bra att vara ute i naturen och fiska. 

Kontakt:
christoffer.silfversten@vittrasel.se

Pierre Dahl

Behandlare

Utbildning:
Behandlingsassistent, MI, innebandytränare.
Under utbildning till spec.psykiatriskötare.


Fritidsintressen:

Familjen, bandy, fotboll och vara ute i skogen.

Kontakt:
pierre.dahl@vittrasel.se

Emelie Isberg
Behandlare

Utbildning:
KBT-terapeut, RePulse, ART, CRAFT

Fritidsintressen:
Spenderar helst min fritid tillsammans med mina barn. Tycker också om att fixa med huset och ha projekt igång.

Kontakt:
emelie.isberg@vittrasel.se