Personal

Vår personal har den utbildning som krävs för att skapa en behandling med kvalité. Tack vare att vår personal bor på Vittrasel flera dagar under sina arbetspass så byggs en gedigen relation upp med ungdomarna. 

Keyboard and Mouse
29526008-zVdws_edited.jpg

Peter Gunnarsson

Ägare & Föreståndare
HVB & Stödboende


Utbildning
Grundskollärare, Funktionell familjeterapi(FFT), Kriminalitetsprogrammet Ett nytt vägval , Socialförvaltingsrätt, Juridiken inom HVB-hem, Neuropsykiatriska sjukdomar,Barn med koncentrationssvårigheter. Krishantering

Kontakt
070-347 72 71
peter.gunnarsson@vittrasel.se

29529621-R7SY7_edited.jpg

Emelie Isberg

Verksamhet, Placering & Personalansvarig
HVB & Stödboende

Utbildning

KBT-terapeut, RePulse, ART, CRAFT

Kontakt

073-427 11 01

emelie.isberg@vittrasel.se

2_edited.jpg

Rickard Johansson

Biträdande Verksamhetsansvarig
HVB



Kontakt
073-143 44 81
rickard.johansson@vittrasel.se

96762018-qEona.jpg

Pierre Dahl

Behandlingsansvarig
 

Utbildning
Behandlingsassistent, MI, innebandytränare.
Under utbildning till Psykiatrispecialiserad vårdare med beroende kompetens.


Kontakt
pierre.dahl@vittrasel.se

image-12-09-22-01-39.jpeg

Robin Cederquist

Journal & Dokumentationsansvarig

Utbildning
Beroendeterapeut

Kontakt
robin.cederquist@vittrasel.se

29531157-cNhDn.jpg

Niklas Markie

Behandlare
 

Utbildning
Behandlingsassistent, äventyrspedagogik, Kriminalitetsprogrammet,Ett nytt vägval, MI.


Kontakt
niklas.markie@vittrasel.se

2.jpg

Mustafa Salman

Behandlare 

Utbildning
Under utbildning till behandlingsassistent, därefter behandlingsterapeut. 
Kriminalitetsprogrammet.




Kontakt
mustafa.salman@vittrasel.se

 

profilbild-1024x645.jpg

André Sjöström

Behandlare 

Utbildning
Under utbildning till behandlingsassistent. 



 

 

 

Kontakt
andre.sjostrom@vittrasel.se

 

sara.jpg

Sara Ramqvist

Behandlare Stödboende

Utbildning
Under utbildning till kvalificerad behandlingpedagog.





Kontakt
sara.ramqvist@vittrasel.se

2.jpg

Elin Ahlberg

Husmor

Utbildning
Kockutbildning samt paralegal/juridisk handläggare.




Kontakt
elin.ahlberg@vittrasel.se