Personal

Vår personal har den utbildning som krävs för att skapa en behandling med kvalité. Tack vare att vår personal bor på Vittrasel flera dagar under sina arbetspass så byggs en gedigen relation upp med ungdomarna. 

Keyboard and Mouse
29526008-zVdws_edited.jpg

Peter Gunnarsson

Ägare & Föreståndare

Utbildning
Grundskollärare, Funktionell familjeterapi(FFT), Kriminalitetsprogrammet Ett nytt vägval , Socialförvaltingsrätt, Juridiken inom HVB-hem, Neuropsykiatriska sjukdomar,Barn med koncentrationssvårigheter. Krishantering

Fritidsintressen
Fiske o båtliv, hundar och golf.

Kontakt
070-347 72 71
peter.gunnarsson@vittrasel.se

211260386_10222773958310694_6534411495944313295_n.jpg

Denise Häggblom

Behandlare & Hemsideansvarig

Utbildning
Diplomerad KBT & ACT-coach,Stödpedagog, Handledning, MI, RePulse. Behandlingspedagog samt instruktör/föreläsare via SuicideZero.

Fritidsintressen
Skog, natur, fiske,vandring, musik samt min lilla hund Sture.

Kontakt
denise.haggblom@vittrasel.se

2 (1).jpg

Lisa Sedin

Behandling & Placeringsansvarig

Utbildning
Behandlingspedagog,
MI, CRA, ACRA, ÅP, HAP, ACT, ADDIS, Kriminalitetsprogrammet Ett nytt vägval.
Beroendeterapeut.

Fritidsintressen
På fritiden gillar jag att vara ute och leka med barnen också tävlar jag i folkrace på sommaren.

Kontakt
076-147 40 62
lisa.sedin@vittrasel.se

96762018-qEona.jpg

Pierre Dahl

Behandlare
 

Utbildning
Behandlingsassistent, MI, innebandytränare.
Under utbildning till Psykiatrispecialiserad vårdare med beroende kompetens.

Fritidsintressen

Familjen, bandy, fotboll och vara ute i skogen.

Kontakt
pierre.dahl@vittrasel.se

29529621-R7SY7_edited.jpg

Emelie Isberg

Behandlare & Personalansvarig

Utbildning

KBT-terapeut, RePulse, ART, CRAFT

Fritidsintressen
Spenderar helst min fritid tillsammans med mina barn. Tycker också om att fixa med huset och ha projekt igång.

Kontakt
emelie.isberg@vittrasel.se

29531157-cNhDn.jpg

Niklas Markie

Behandlare
 

Utbildning
Behandlingsassistent, äventyrspedagogik, Kriminalitetsprogrammet,Ett nytt vägval, MI.

Fritidsintressen
Påtar på i trädgården, laga mat, skog & natur.

Kontakt
niklas.markie@vittrasel.se

2_edited.jpg

Rickard Johansson

Behandlare 

Utbildning
Under utbildning till kbt-teraupet



Fritidsintressen
Hänga med familjen.



Kontakt
rickard.johansson@vittrasel.se

2.jpg

Mustafa Salman

Behandlare 

Utbildning
Under utbildning till behandlingsassistent, därefter behandlingsterapeut. 
Kriminalitetsprogrammet.



Fritidsintressen
Umgås med familjen, laga mat, parfymer & spela dataspel.



Kontakt
mustafa.salman@vittrasel.se

 

sara.jpg

Sara Ramqvist

Behandlare Stödboende

Utbildning
Under utbildning till kvalificerad behandlingpedagog.



Fritidsintressen
Film, musik, vänner och familj.



Kontakt
sara.ramqvist@vittrasel.se

2.jpg

Elin Ahlberg

Husmor

Utbildning
Kockutbildning samt paralegal/juridisk handläggare.



Fritidsintressen
På min fritid umgås jag med familjen och odlar för självhushåll.
Att laga mat och baka med surdeg är också några av mina stora intressen.



Kontakt
elin.ahlberg@vittrasel.se